Kirkelig fellesråd i Oslo Kirkelig fellesråd i Oslo (KfiO) er forvaltnings, service- og strategiorgan for de 38 menighetene i hovedstaden. KfiO har ca 270 ansatte. Ansvarsområdet dekker i tillegg eiendomsforvaltning for 65 kirkebygg og byovergripende tjenester til menighetene i Oslo. Driftsbudsjettet er i 2016 på 220 millioner og investeringsbudsjettet på 20 millioner kroner. KfiO har en visjon om at kirken skal være nærværende og tilgjengelig i lokalsamfunnet i Oslo.

Musikalsk ansvarlig - Majorstua+

Majorstua+ er Den norske kirkes satsning mot unge voksne i Oslo, og holder til i Majorstuen kirke, nært knutepunktet Majorstukrysset og flere studiesteder. Staben består av 100 % stilling som prest/prosjektleder og 50 % stilling som musikalsk ansvarlig. Majorstua+ arrangerer ukentlige kveldsgudstjenester, samarbeider med KFUK-KFUM om Gudstjeneste for Unge voksne og arrangerer jevnlig konserter og andre kulturelle tiltak. Deler av arbeidet promoteres via egen youtube-kanal. Majorstua+ ønsker å være et sted for godt fellesskap blant unge voksne og vil skape trygghet som gir mennesket vekst. Majorstua+ skal tilby aktiviteter og gudstjenester av høy kvalitet og kreativitet, og er alltid i fornyelse. Det jobbes stadig med videreutvikling av det liturgiske, det kirkemusikalske og det kulturelle tilbudet.

- fast 50% stilling

Majorstua+ søker en kreativ, utøvende musiker til å lede det musikalske arbeidet i virksomheten.

Om stillingen

Kirkelig fellesråd i Oslo har ledig 50 % fast stilling som musikalsk ansvarlig i Majorstua+, med tiltredelse 1.3.2017.

Majorstua+ ønsker å tilby gudstjenester av høy kvalitet, både liturgisk og musikalsk, som inspirerer og kommuniserer med unge voksne i Oslo. Personen som tilsettes vil ha ansvaret for å lede det musikalske og kulturelle arbeidet i virksomheten. Dette innebærer blant annet rekruttering og oppfølging av frivillige musikere, sangere og lydteknikere, booking-ansvar for konserter, planlegging av tiltak og kontakt med samarbeidspartnere. 
Musikalsk ansvarlig er også sentral i kreative prosesser, deriblant videreutvikling av youtube-kanalen, promotering av egen virksomhet og utarbeiding av nye tiltak. 

Arbeidsoppgaver

* Lede, videreutvikle og inspirere en kirkemusikalsk aktivitet med mangfold og nyskapning
* Rekruttere og inspirere frivillige musikere
* Tjenestegjøre ved gudstjenester og arrangementer i Majorstua+

Kvalifikasjoner

* Musikkfaglig utdannelse på minimum bachelornivå, fortrinnsvis med ett eller flere kirkemusikalske fag i fagkretsen
* Relevant erfaring kan kompensere for utdanningskravet
* Utøvende musiker
* Erfaring med liturgi- og gudstjenestearbeid
* Organisasjons- og ledererfaring er ønskelig
* Personlig egnethet vil bli vektlagt

Personlige egenskaper

* Evne til å skape relasjoner, god kommunikasjon og samarbeid med frivillige
* Interesse for å videreutvikle og nyskape gudstjenester for og med målgruppen
* Ønske om å utvikle et levende kirkelig musikkmiljø med ulike musikalske sjangre og uttrykksformer
* Evne til å lede kreative prosesser

Særskilte krav

* Det er krav om medlemskap i Den norske kirke.

Lønnsvilkår

Lønn etter avtaleverket for kirkelig sektor.
Gode forsikrings- og pensjonsordninger, medlemskap i KLP.

Søknad sendes

Søknad og cv må registreres elektronisk ved å trykke på knappen "Søk på stilling". Du må bruke Internet Explorer eller Mozilla Firefox som nettleser for å få registrert søknad. Se www.kirken.no/kfio/ledigestillinger for informasjon om brukere, brukernavn og passord, samt tips til søknadsprosessen.

Arbeidsgiver Kirkelig fellesråd i Oslo
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Oslo
Publisert 2017-01-06
Søknadsfrist 2017-01-22
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Kirkelig fellesråd i Oslo
Grønlandsleiret 31
190 Oslo
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger