Menighetspedagog - kantor / organist, Hamar og Vang menighter

”Hamar - sentrum for det mest attraktive boområdet i Innlandet”. Hamar kan by på vakker natur, variert næringsvirksomhet og og gode oppvekstvilkår. Gode kulturopplevelser er grunnleggende for byen som er kjent som jernbanebyen, skøytebyen og i nyere tid som sykkelbyen. Av kjente etablerte festivaler kan nevnes Kirsten Flagstadfestivalen, Anjazz, Middelalderfestivalen og Stoppested Verden. Byens nye storstue for kulturutfoldelse og opplevelse er Hamar kulturhus som åpnet i mars 2014. Hamar var fra år 1153 et av landets fem middelalderbispeseter. Stedet var – og er – et knutepunkt langs pilegrimsleden mellom Oslo og Nidaros. Domkirken ble bygget i 1866, midt i hjertet av byen. Hamar og Vang menigheter har fokus på gudstjenestearbeid og jobber aktivt for økt deltakelse i gudstjenestelivet. Det er et rikt tilbud av aktiviteter og møtesteder innen trosopplæring, diakoni og kirkemusikk. Menighetene har fire kirker og krematorium. Se våre hjemmesider for mer informasjon - klikk her
Ledig 90% stilling - ønsket kompetanse som pedagog, kantor/organist eller annen relevant utdanning.
Vi søker en allsidig person til å drive trosopplæringstiltak og barnekor i Hamar og Vang menigheter.

 

Arbeidsoppgaver:

 • 50 % som menighetspedagog innebærer å:
   • Gjennomføre breddetiltak i henhold til trosopplæringsplan.
   • Utvise god pedagogisk formidling for aldersgruppen 0-15 år.
   • Rekruttere og følge opp frivillige medarbeidere.
   • Drive et effektivt informasjons- og profileringsarbeid for tiltakene.

  40 % som korleder innebærer å:
  • Lede barnekorarbeid i to menigheter
  • Inneha vokalpedagogisk kompetanse og å jobbe med ulike musikalske sjanger.
  • Beherske et instrument og å bruke ulike musikalske uttrykksformer.
  • Rekruttere, koordinere, følge opp gjennom planlegging og informasjon.
  • Samhandle med lokalt musikk- og kulturliv.

   Vi søker etter en inspirerende pedagog og korleder som har naturlig engasjement for arbeid med barn og unge. Trosopplæringsreformen har gitt mulighet for å styrke arbeidet i våre menigheter med eksisterende og nye tiltak. Korarbeid er et kirkemusikalsk satsningsområde i samhandling mellom Hamar og Vang menigheter.

   Stillingen medfører arbeid med trosopplæringstiltak dag, kveld og helger etter utarbeidet arbeidsplan. Korøvelser foregår på kveldstid, og det er et mål å oppnå god deltagelse i gudstjenester og å arrangere konserter. Det må påregnes arbeid to av fire helger måneden.

   For søkere med godkjent kantor-/organistutdanning kan det vurderes tilsetting i 100 % stilling, og det vil bli tillagt tjenester med gudstjenestespill. Stillingen vil da innrettes med arbeid tre av fire helger i måneden. Søkere som er aktuelle vil bli invitert til intervju og prøver i korledelse/instrumentspill etter oppsatt program. Personlig egnethet vil bli vektlagt, og den som tilsettes må beherske arbeidsspråket norsk både skriftlig og muntlig.

   Den norske kirke og lokal kirkelig virksomhet er i utvikling med hensyn til organisering og samarbeid på tvers av menighetene, og endringer må påregnes som følge av dette. Det kreves medlemskap i Den norske kirke.

Kvalifikasjoner:

  • Godkjent utdanning som menighetspedagog, kantor, organist, musikkpedag og/eller annen relevant utdanning.
  • Relevant erfaring i undervisning, korledelse, musikkformidling.
  • Motivasjon for arbeid med barn og unge.
  • Medlem av Den norske kirke.
  • Motivasjon for arbeid med barn og unge.
  • Det må framlegges tilfredsstillende politiattest.

Språk:

 • Norsk

Vi tilbyr:

  • Fellesrådet har forsikrings- og pensjonsordning i KLP.
  • Lønn i hht. Hovedtariffavtale for kirkelig sektor med tariffbestemte tillegg.
  • Et godt faglig og sosialt arbeidsmiljø med nær samhandling mellom kateket, menighetspedagog, kirkemusikere, prester, diakon og kirketjenere, samt frivillige medarbeidere.
Arbeidsgiver Hamar kirkelige fellesråd
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Hamar
Publisert 2017-02-08
Søknadsfrist 2017-02-22
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Hamar kirkelige fellesråd

Hamar
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger