Kirkelig fellesråd i Oslo Kirkelig fellesråd i Oslo (KfiO) er forvaltnings, service- og strategiorgan for de 38 menighetene i hovedstaden. KfiO har ca 270 ansatte. Ansvarsområdet dekker i tillegg eiendomsforvaltning for 65 kirkebygg og byovergripende tjenester til menighetene i Oslo. Driftsbudsjettet er i 2016 på 220 millioner og investeringsbudsjettet på 20 millioner kroner. KfiO har en visjon om at kirken skal være nærværende og tilgjengelig i lokalsamfunnet i Oslo.

Trosopplæringsleder i Bakkehaugen, Majorstuen og Vestre Aker

Bakkehaugen, Majorstuen og Vestre Aker menighet ligger sentralt i Oslo med menighetskontor ved Vestre Aker kirke like ved Ullevål sykehus. Soknet strekker seg fra Majorstuen til Nydalen og har ca. 12.000 medlemmer. Vestre Aker kirke og Bakkehaugen kirke er soknets kirker. Menigheten har tre prester, en kantor, trosopplæringsleder, og flere menighetsarbeidere i deltidsstillinger i tillegg til daglig leder og menighetskonsulent. Mer informasjon finnes på menighetens hjemmesider www.kirken.no/bmv
Beskrivelse

- fast 100 % stilling

 

Om stillingen

Kirkelig fellesråd i Oslo har ledig 100% stilling som trosopplæringsleder tilknyttet Bakkehaugen, Majorstuen og Vestre Aker menighet, med tiltredelse 01.08.2019.

Menigheten ønsker en person som kan gå aktivt inn i arbeidet som tydelig leder og inspirator for barn og unge, og samtidig være en god leder for frivillige og deltidsansatte medarbeidere i trosopplæringen. Det trengs en som evner å se både helheten og den enkelte, og som tar ansvar for både administrasjon og gjennomføring av trosopplæringstiltak.
Stillingen gir rom for kreativitet og bruk av personlige egenskaper. Menigheten ønsker en som er "hands on", som deltar i de praktiske oppgavene og liker å samarbeide med ulike aldersgrupper. Etter sammenslåing har menigheten arbeid både i Vestre Aker og Bakkehaugen kirker.

Arbeidsoppgaver

* Administrere, tilrettelegge og gjennomføre trosopplæringsarbeidet i samarbeid med stab og frivillige
* Videreutvikle allerede igangsatte aktiviteter og utvikle nye breddetiltak i henhold til vedtatt plan for trosopplæring
* Bidra til å løfte frem gudstjenestens plass i trosopplæringen
* Bidra til å bygge bro mellom trosopplæringstiltak og det øvrige barne- og familiearbeidet i menigheten
* Drive informasjons - og profileringsarbeid for trosopplæringen
* Ha ansvar for trosopplæringens budsjett og rapportering
* Følge opp frivillige medarbeidere
* Lede menighetens trosopplæringsutvalg, som består av dyktige og erfarne frivillige

Kvalifikasjoner

* Relevant høyere utdanning, fortrinnsvis med kristendom/teologi og pedagogikk i fagkretsen
* Erfaring fra og interesse for arbeid med barn og ungdom
* Personlig egnethet vil bli vektlagt

Personlige egenskaper

* Gode formidlingsevner
* Evne til å motivere og inspirere
* Initiativrik og kreativ
* Gode samarbeidsevner
* Evne til å jobbe strukturert og selvstendig

Menigheten tilbyr

* Et godt fellesskap i en ressurssterk menighet
* Et humørfylt stabsfellesskap med både nye og erfarne medarbeidere
* Gode lokaliteter for menighetens ulike aktiviteter også i Vestre Aker menighetshus
* Menigheten kan være behjelpelig med bolig

Særskilte krav

Det er krav om medlemskap i Den norske kirke.
Tilfredsstillende politiattest må fremlegges ved ansettelse, jf kirkelovens § 29.

Lønnsvilkår

Lønn etter avtaleverket for kirkelig sektor.
Gode forsikrings- og pensjonsordninger, medlemskap i KLP.

Søknad sendes

Søknad og cv må registreres elektronisk ved å trykke på knappen "Søk på stilling". Hvis du får feilmelding, kan det skyldes nettleseren. Prøv i så fall å bruke Mozilla Firefox eller nyeste versjon av Internet Explorer. Se www.kirken.no/kfio/ledigestillinger for informasjon om brukere, brukernavn og passord, samt tips til søknadsprosessen.

Lenke til denne siden

Bruk følgende url for å lenke direkte til denne siden: http://jobb.oslo.kirken.no/recruitment/jobid/433

Arbeidsgiver Kirkelig fellesråd i Oslo
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Oslo
Publisert 2019-03-07
Søknadsfrist 2019-03-24
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Kirkelig fellesråd i Oslo
Grønlandsleiret 31
190 Oslo
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger