Vi søker PASTOR i 100 % stilling

Randesund Frikirke har totalt 500 medlemmer, hvorav i underkant av 300 med stemmerett. Kirken ligger sentralt i Randesund, en bydel øst i Kristiansand. Randesund er en god bydel for alle generasjoner, er stadig i vekst, har beliggenhet nær sjøen og byr på gode rekreasjonsmuligheter

Vi søker en lagspiller som vil være pastor for hele familien. En kontaktskapende pastor med livsnær, engasjerende og utfordrende forkynnelse. Pastorstillingen utøves i nært samarbeid med øvrige ansatte, ordinerte og andre ledere – for og med en engasjert menighet.

 

Ansvar og hovedoppgaver:

Lede den åndelige utviklingen av menigheten. Forkynne til utrustning og tjeneste. Følge opp og se medlemmer, ledere og ansatte. Forvalte sakramenter og forestå kirkelige handlinger. Vi vil vektlegge personlige egenskaper.

 

Menighetens visjon er:

«Vi vil gjøre Jesus synlig i Randesund». Menigheten er utadrettet og ressurssterk, er preget av vennlighet og engasjement, og med ulike aktiviteter for alle aldersgrupper. Se også vår hjemmeside www.randesund-frikirke.no

 

Lønns- og arbeidsvilkår følger gjeldende bestemmelser i Frikirkens regulativ. Politiattest er obligatorisk for de som arbeider blant barn og unge i vår kirke. Pastoren er forpliktet til å lære og leve i samsvar med Guds ord og kirkens bekjennelse. Oppstart etter avtale. 

 

Søknad sendes Sverre Eikeland (sverre.eikeland@ae.no). Har du spørsmål, kontakt Sverre Eikeland 971 86 446.

Søknadsfrist: 1. august 2019.

 

Den Evangeliske Lutherske Frikirke

Arbeidsgiver Randesund Frikirke
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Randesund
Publisert 2019-06-24
Søknadsfrist 2019-08-01
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Privat
Søk på stillingen
Randesund Frikirke

Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger