Kirkelig fellesråd i Bærum Kirkelig fellesråd er service- og forvaltningsorganet for Den norske kirkes 10 sokn i Bærum. Bærum har 120.000 innbyggere, og kirken ønsker å være en tjenende og åpen folkekirke som er til stede i medlemmenes liv - og en aktiv medspiller bl.a. i kommunens omsorgsarbeid, kulturvirksomhet og barne- og ungdomsarbeid. Kirketorget i Bærum tar imot henvendelser fra våre medlemmer om blant annet dåp, vigsler, bisettelser og begravelser på vegne av menighetene i Bærum.

Saksbehandler / rådgiver

Kirkelig fellesråd er service- og forvaltningsorganet for Den norske kirkes 10 sokn i Bærum. Bærum har 120.000 innbyggere, og kirken ønsker å være en tjenende og åpen folkekirke som er til stede i medlemmenes liv - og en aktiv medspiller bl.a. i kommunens omsorgsarbeid, kulturvirksomhet og barne- og ungdomsarbeid. Kirketorget i Bærum tar imot henvendelser fra våre medlemmer om blant annet dåp, vigsler, bisettelser og begravelser på vegne av menighetene i Bærum. Kirkelig fellesråd i Bærum har arbeidsgiveransvaret for ca 95 ansatte, i utadrettede og administrative stillinger. Se også vår facebookside

Kirkelig fellesråd i Bærum søker en engasjert og dyktig medarbeider til ett års engasjement som kan bistå kirkevergen og personalavdelingen i en travel periode med store behov effektivisering og digitalisering av arbeidsrutiner. Arbeidsoppgaver for stillingen vil være spennende og varierte, og tilpasses kompetansen til den som blir ansatt. 

Arbeidsoppgaver:

 • Bistå i å utarbeide og digitalisere rutiner, retningslinjer og verktøy innen personalområdet
 • Bistå i innføring og oppfølging av elektronisk arkiv (Public 360)
 • Personalrutiner (arbeidsavtaler, utlysninger, arkivering m.m )
 • Administrative oppgaver

Kvalifikasjoner:

 • Relevant utdanning på høyskole-/universitetsnivå, ved spesielt relevant arbeidserfaring så kan kravet om høyere utdanning fravikes
 • Gode IKT kunnskaper (gjerne kjennskap til Public 360/digitalt arkiv)
 • Erfaring fra saksbehandling og administrative rutiner
 • Gjerne god kjennskap til HR-faget
 • Medlemskap i Den norske kirke

Personlige egenskaper:

 • Omgjengelig og serviceinnstilt
 • Fleksibel og trives med høyt arbeidstempo og mange gjøremål
 • Evne til å arbeide selvstendig og effektivt
 • Systematisk og kan holde god orden
 • Personlig egnethet og motivasjon for stillingen vektlegges

Vi tilbyr:

 • Godt arbeidsfellesskap med motiverte kollegaer
 • Varierte arbeidsoppgaver
 • Den rette personen vil få gode påvirkningsmuligheter
 • Vi holder til i Brambanigården, sentralt i Sandvika
 • Fleksitidsordning
 • Lønn etter gjeldende tariffavtale og pensjonsordning i KLP
Arbeidsgiver Kirkelig fellesråd i Bærum
Kategori Administrasjon, økonomi og juss
Arbeidssted Sandvika
Publisert 2019-08-19
Søknadsfrist 2019-08-29
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Kirkelig fellesråd i Bærum
Postboks 484
1302 Sandvika
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger