Kirkelig fellesråd i Oslo Kirkelig fellesråd i Oslo (KfiO) er forvaltnings, service- og strategiorgan for de 38 menighetene i hovedstaden. KfiO har ca 270 ansatte. Ansvarsområdet dekker i tillegg eiendomsforvaltning for 65 kirkebygg og byovergripende tjenester til menighetene i Oslo. Driftsbudsjettet er i 2016 på 220 millioner og investeringsbudsjettet på 20 millioner kroner. KfiO har en visjon om at kirken skal være nærværende og tilgjengelig i lokalsamfunnet i Oslo.

Trosopplæringsleder i Sagene og Iladalen menighet

Sagene og Iladalen menighet vil være et åpent rom for alle, en kilde til hvile, vekst og velsignelse, et sted for å møte andre og Gud. Sagene og Iladalen menighet ligger i bydel Sagene vest for elva, og har om lag 18 000 innbyggere og ca. 10 000 medlemmer.Det offentlige rom i bydelen er preget av et frodig mangfold. De siste årene har mange yngre mennesker flyttet inn, så det er mange av de minste i menigheten. Soknet har Sagene katedral som soknekirke, kirkeanlegget i Ila arbeidskirke som menighetshus og kontorlokaler. I Ila kirke er det gymsal, flotte utearealer og et stort kjøkken - det ligger godt til rette for vårt viktige barnearbeid. Staben består av 3 prester, daglig leder, kantor, diakon, kirketjener, trosopplæringsmedarbeider, babysangleder og frivillighetskoordinator, foruten trosopplæringsleder. Vi deler lokaler med "MER - i Ila kirke", bispedømmets satsning på unge voksne i Oslo.

Fast 40% stilling

Om stillingen

Kirkelig fellesråd i Oslo har ledig 40 % stilling som trosopplæringsleder tilknyttet Sagene og Iladalen menighet, med ønske om snarlig tiltredelse.

Sagene og Iladalen menighet er en levende og åpen folkekirke hvor det er plass til alle. Mange blir født og døpt her, men over halvparten flytter ut av soknet før de begynner på skolen.

Arbeid med barn og familier er viktig for menigheten med forskjellige tiltak som babysang, ulike trosopplæringsgudstjenester, barnesang (1- 5 år), Tårnagent, Lys Våken, Konfirmanter, Løkka Ten Sing, Leir/ Taize og Ledertrening.

Du blir en del av staben og vil delta i forskjellige oppgaver som menigheten har. Det er rom for å bruke sine kreative evner og i stor grad kunne utforme stillingen selv.

Arbeidsoppgaver

* Lede og videreutvikle det lokale trosopplæringsarbeidet med spesielt vekt på 0-14 år.
* Administrere, tilrettelegge og gjennomføre tiltakene i den vedtatte trosopplæringsplanen i samarbeid med staben, trosopplæringsutvalget og frivillige
* Budsjett- og rapporteringsansvar på vegne av menighetsrådet
* Drive informasjons- og profileringsarbeid for trosopplæringstiltak

Det må påregnes kvelds- og helgearbeid.

Kvalifikasjoner

* Relevant høyere utdanning med kristendom/teologi og pedagogikk eller musikk i fagkretsen. 
* Interesse og engasjement for arbeid med barn og ungdom
* Erfaring fra trosopplæringsarbeid er en fordel
* Personlig egnethet vil bli vektlagt

Personlige egenskaper

* Gode kommunikasjonsevner
* Evne til å motivere og inspirere medarbeidere
* Interesse for arbeid med gudstjenester og åpne kirkerom sentralt i byen
* Glad i sang og musikk
* Gode samarbeidsevner, fleksibel og med gode sosiale ferdigheter
* Evne til å jobbe strukturert, både selvstendig og i samarbeid med stab og frivillige

Særskilte krav

Det er krav om medlemskap i Den norske kirke.
Tilfredsstillende politiattest må fremlegges ved ansettelse, jf kirkelovens § 29.

Lønnsvilkår

* Lønn etter avtaleverket for kirkelig sektor
* Gode forsikrings- og pensjonsordninger, medlemskap i KLP
* Fine kontorarealer

Søknad sendes

Søknad og cv må registreres elektronisk ved å trykke på knappen "Søk på stilling". Hvis du får feilmelding, kan det skyldes nettleseren. Prøv i så fall å bruke Mozilla Firefox eller nyeste versjon av Internet Explorer. Se www.kirken.no/kfio/ledigestillinger for informasjon om brukere, brukernavn og passord, samt tips til søknadsprosessen.

Vil du dele denne siden?

Bruk denne direktelenken: http://jobb.oslo.kirken.no/recruitment/jobid/447

Arbeidsgiver Kirkelig fellesråd i Oslo
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Oslo
Publisert 2019-08-23
Søknadsfrist 2019-09-08
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Kirkelig fellesråd i Oslo
Grønlandsleiret 31
190 Oslo
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger