Trosopplæringsleder i Uranienborg menighet

Uranienborg kirke ligger rett bak slottet. Kirken er bygget i nygotisk stil og er innviet i 1886. Menigheten preges av et rikt gudstjenesteliv, et levende barne- og ungdomsarbeid og stor frivillig deltagelse i alle aktiviteter. Kirken brukes også mye til kultur- og konsertvirksomhet. Menigheten er en urban sentrumsmenighet i Oslo Domprosti og har vel 13.000 innbyggere, hvorav ca 7100 er medlemmer av Den norske kirke. Blant disse finner vi en god del småbarnsfamilier. Det er 3 prester, 2 kantorer, daglig leder, kirketjenere, trosopplæringsleder og barne- og ungdomsarbeidere i menighetens faste stab. http://kirken.no/uranienborg Trosopplæringsleder i Uranienbo
Beskrivelse

- fast 25% stilling

Om stillingen

Kirkelig fellesråd i Oslo har ledig 25% stilling som trosopplæringsleder tilknyttet Uranienborg menighet.

Uranienborg menighet har et aktivt barne- og ungdomsarbeid. Menigheten trenger ny trosopplæringsleder til å koordinere trosopplæringsarbeidet, som består av ulike breddetiltak rettet mot spesifikke aldersgrupper. Til stillingen ligger også å bidra til videreutvikling av menighetens vedtatte plan. Trosopplæringsarbeidet kommer både i tillegg til og foregår i samarbeid med andre etablerte aktiviteter for barn og unge. Disse ivaretas av ungdomsprest, leder av barnearbeidet og andre i mindre deltidsstillinger.

Arbeidsoppgaver

* Tilrettelegge og gjennomføre aktivitetene i menighetens trosopplæringsplan i samarbeid med stab og frivillige
* Videreutvikle og forvalte menighetens trosopplæringsplan
* Ha ansvar for budsjett og rapportering på vegne av menighetsrådet

Kvalifikasjoner

* Relevant utdanning, gjerne bachelorgrad med kristendom i fagkretsen
* Erfaring fra og interesse for arbeid med barn og ungdom
* Gode samarbeidsevner og kommunikasjonsevner
* Personlig egnethet vil bli vektlagt

Særskilte krav

Det er krav om medlemskap i Den norske kirke.
Tilfredsstillende politiattest må fremlegges ved ansettelse, jf kirkelovens § 29.

Lønnsvilkår

Lønn etter avtaleverket for kirkelig sektor.
Gode forsikrings- og pensjonsordninger, medlemskap i KLP.

Søknad sendes

Søknad og cv må registreres elektronisk ved å trykke på knappen "Søk på stilling". Hvis du får feilmelding, kan det skyldes nettleseren. Prøv i så fall å bruke Mozilla Firefox eller nyeste versjon av Internet Explorer. Se www.kirken.no/kfio/ledigestillinger for informasjon om brukere, brukernavn og passord, samt tips til søknadsprosessen.

Vil du dele denne siden?

Bruk denne direktelenken: http://jobb.oslo.kirken.no/recruitment/jobid/458

Arbeidsgiver Kirkelig fellesråd i Oslo
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Oslo
Publisert 2019-11-08
Søknadsfrist 2019-11-24
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Kirkelig fellesråd i Oslo
Grønlandsleiret 31
190 Oslo
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger