Diakon i Sinsen menighet

Sinsen menighet dekker de geografiske områdene Lørenbyen, Sinsenbyen, Refstad, Sinsen Hageby og Fjellhaug. Området er i stor vekst, og når Lørenbyen er ferdig utbygget, bor det antakelig 20 000 mennesker i menigheten, mot 13 000 i dag. I lokalmiljøet finnes det både fattige og rike, en stor andel småbarnsfamilier og en stor andel enslige. To tredjedeler av dem som bor i området er i aldersgruppen 0-40 år, mens kun 5 % er pensjonister. Sinsen menighet er opptatt av å bygge samhold og vennskap i nærmiljøet, med plass til stort mangfold og fargerikt fellesskap. Menighetens slagord er "Fellesskap på kryss og tvers". Gjennom satsningen på Åpen kirke søker menigheten å skape "sjømannskirkestemning i Lørenbyen". Sinsen sokn vil være en del av Oslo bispedømme sin satsning inn mot utbyggingen Hovinbyen. http://www.sinsenkirke.no/
Beskrivelse

100%, fast stilling

 

Om stillingen

Kirkelig fellesråd i Oslo har ledig100% stilling som diakon tilknyttet Sinsen menighet. Stillingen er ledig fra og med 01.01.2020.

Sinsen menighet ønsker en utadrettet diakon som kan være med og styrke satsningen inn mot vårt nærmiljø og skape og utvikle gode møtesteder for ulike aldersgrupper i samarbeid med skoler, FAU, bydel og lokale aktører.

Arbeidsoppgaver

- Lede og koordinere frivillighetsarbeidet i menigheten
- Lede diakoniutvalget
- Drifte og utvikle Åpen kirke, med babysang og middag, i samarbeid med frivillige og stab.
- Delta på formiddagstreff for eldre
- Arbeid rettet mot familier
- Barne- og ungdomsarbeid i samarbeid med andre i staben
- Medvirkning på gudstjenester

Kvalifikasjoner

- Utdanning i samsvar med Tjenesteordning for diakoner i Den norske kirke
- Relevant erfaring fra arbeid med mennesker i utsatte livssituasjoner
- Erfaring fra frivillighet
- Evne til å skape hyggelige rammer rundt ulike arrangementer
- Kunne arbeide selvstendig og i team med tilsatte og frivillige
- Kunne videreutvikle allerede eksisterende arbeid og samtidig ha visjoner for fremtiden
- Personlige egnethet vil bli vektlagt

 

Personlige egenskaper

- Gode samarbeidsevner
- Tålmodig, utadvent og imøtekommende
- Selvstendighet og evne til å ta beslutninger
- Administrativ ryddighet
- Kreativitet

Særskilte krav

- Det er krav om medlemskap i Den norske kirke.
- Tilfredsstillende politiattest må fremlegges ved ansettelse, jf kirkelovens § 29.

Lønnsvilkår

- Lønn etter avtaleverket for kirkelig sektor.
- Gode forsikrings- og pensjonsordninger, medlemskap i KLP.

Søknad sendes

Søknad og cv må registreres elektronisk ved å trykke på knappen "Søk på stilling". Hvis du får feilmelding, kan det skyldes nettleseren. Prøv i så fall å bruke Mozilla Firefox eller nyeste versjon av Internet Explorer. Se www.kirken.no/kfio/ledigestillinger for informasjon om brukere, brukernavn og passord, samt tips til søknadsprosessen.

Vil du dele denne siden?

Bruk denne direktelenken: http://jobb.oslo.kirken.no/recruitment/jobid/460

Arbeidsgiver Kirkelig fellesråd i Oslo
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Oslo
Publisert 2019-11-18
Søknadsfrist 2019-12-01
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Kirkelig fellesråd i Oslo
Grønlandsleiret 31
190 Oslo
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger