Kirkelig fellesråd i Bærum Kirkelig fellesråd er service- og forvaltningsorganet for Den norske kirkes 10 sokn i Bærum. Bærum har 120.000 innbyggere, og kirken ønsker å være en tjenende og åpen folkekirke som er til stede i medlemmenes liv - og en aktiv medspiller bl.a. i kommunens omsorgsarbeid, kulturvirksomhet og barne- og ungdomsarbeid. Kirketorget i Bærum tar imot henvendelser fra våre medlemmer om blant annet dåp, vigsler, bisettelser og begravelser på vegne av menighetene i Bærum.

Rådgiver HR/arkiv

Kirkelig fellesråd er service- og forvaltningsorganet for Den norske kirkes 10 sokn i Bærum. Bærum har 125.000 innbyggere, og kirken ønsker å være en tjenende og åpen folkekirke som er til stede i medlemmenes liv - og en aktiv medspiller bl.a. i kommunens omsorgsarbeid, kulturvirksomhet og barne- og ungdomsarbeid. Kirketorget i Bærum tar imot henvendelser fra våre medlemmer om blant annet dåp, vigsler, bisettelser og begravelser på vegne av menighetene i Bærum. Kirkelig fellesråd i Bærum har arbeidsgiveransvaret for ca 100 ansatte, i utadrettede og administrative stillinger.
Kirkelig fellesråd i Bærum søker en engasjert og dyktig medarbeider med HR kompetanse til en nyopprettet fast stilling innen HR/arkiv. Arbeidsoppgaver for stillingen vil være spennende og varierte, og tilpasses kompetansen til den som blir ansatt. 
 
Arbeidsoppgaver
 • Utarbeide og digitalisere rutiner, retningslinjer og verktøy innen personalområdet i samarbeid med HR -avdeling
 • Personalrutiner (arbeidsavtaler, utlysninger, arkivering m.m )
 • Arkivansvarlig i organisasjonen (opplæring, oppfølging av rutiner, arkiv personal m.m)
 • Ansvar for innføring og oppfølging av elektronisk arkiv (Public 360)
 • Bistå lønnsavdeling med enkelte oppgaver i perioder
 • Saksbehandling og andre administrative oppgaver etter avtale
Kvalifikasjoner
 • Relevant utdanning på høyskole-/universitetsnivå innen HR. Ved spesielt relevant arbeidserfaring kan kravet om høyere utdanning fravikes
 • Gode IKT kunnskaper (gjerne kjennskap til Public 360/digitalt arkiv)
 • Gjerne god kjennskap til HR-faget
 • Erfaring fra saksbehandling og administrative rutiner
 • Medlemskap i Den norske kirke
Personlige egenskaper
 • Omgjengelig, serviceinnstilt og endringsvillig
 • Effektiv og trives med mange gjøremål
 • Evne til å arbeide selvstendig
 • Systematisk og med god ordenssans
 • Personlig egnethet og motivasjon for stillingen vektlegges
Vi tilbyr
 • Godt arbeidsfellesskap med motiverte kollegaer
 • Varierte arbeidsoppgaver
 • Den rette personen vil få gode påvirkningsmuligheter
 • Vi holder til i Brambanigården, sentralt i Sandvika
 • Fleksitidsordning
 • Lønn etter gjeldende tariffavtale og pensjonsordning i KLP
 • Oppstart 1. juni, eller etter nærmere avtale.
Arbeidsgiver Kirkelig fellesråd i Bærum
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Sandvika
Publisert 2020-02-17
Søknadsfrist 2020-03-08
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Kirkelig fellesråd i Bærum
Postboks 484
1302 Sandvika
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger