Menighetsarbeider i inntil 50 prosent stilling

Den Evangelisk Lutherske Frikirke har cirka 22.000 medlemmer fordelt på 83 menigheter. Bodø menighet er en aktiv menighet som ønsker å satse på og styrke arbeidet primært blant barn og unge, men også mot unge familier. Menigheten har pastor i 50 prosent stilling, og dyktige frivillige medarbeidere.

Hovedvekten vil være på utadrettet arbeid blant barn og ungdom.
Stillingen kan om ønskelig deles av to personer. Vi trenger deg som kjenner en glede over å være sammen med barn og ungdom, og har forståelse for ulike utfordringer disse kan ha. Du får ansvaret for å planlegge og lede barne- og ungdomsarbeidet i samarbeid med pastor, eldsteråd og frivillige medarbeidere.
Det meste av arbeidet vil skje på kveldstid og i helger. For den som ansettes vil det også være aktuelt å delta i menighetens øvrige arbeid, ut fra egne kvalifikasjoner og personlig egnethet. Vi ønsker at du er flink til organisering og gjennomføring, har evne til formidling, og gjerne er kreativ og initiativrik. Du er kontaktskapende og har gode evner til samarbeid. Det er viktig at du også kan jobbe selvstendig.
Som ansatt i Frikirken er du forpliktet på Guds ord og vår kirkes bekjennelse. Det er også naturlig at du som ansatt er medlem i menigheten. Lønns- og arbeidsvilkår følger gjeldende bestemmelser i Frikirkens regulativ. Om ønskelig vil vi legge opp arbeidet slik at det er mulighet for å kombinere stillingen med annet arbeid eller studier.

Ved spørsmål kontakt eldsterådsleder Geir Nordkil, på tlf. 906 80 603 eventuelt mail bodo@frikirken.no, eller pastor Kjetil Karlsen på tlf. 977 49 474. Søknad sendes bodo@frikirken.no Søknadsfrist 1. juni Tiltredelse 15. august, eller etter avtale Den Evangelisk Lutherske Frikirke

Arbeidsgiver Bodø Frikirke
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Einmoveien 43, 8009 Bodø
Publisert 2020-05-15
Søknadsfrist 2020-06-01
Stillingstype Fast, 50%
Antall stillinger 1
Sektor Privat
Søk på stillingen
Bodø Frikirke

8009 Bodø
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger