Diakon, 100% Fast

Har du lyst til å lede det diakonale arbeidet i Askers største menighet? Holmen er et område i sterk vekst. Menigheten har et mangfoldig og levende arbeid. Nå søker vi deg som kan lede og utvikle diakonitjenesten. Er det deg eller noen du kjenner?
Holmen menighet ønsker å ta samfunnsansvar, blant annet gjennom diakonale tiltak. Vi søker nå en person som kan forvalte gode diakonale tradisjoner og samtidig videreutvikle arbeidet. Vår visjon er «En kirke for alle», og diakoni har derfor en viktig plass i menighetslivet. Målet er at alle skal kjenne tilhørighet til kirken, og at barn og unge også skal være en del av det diakonale arbeidet.
Arbeidsoppgaver
 • Lede og utvikle det diakonale tilbudet for alle aldersgrupper
 • Følge opp menighetens diakoniplan, i samarbeid med aktuelle utvalg, stab og menighetsråd.
 • Lede arbeidet med å rekruttere, utruste og veilede frivillige medarbeidere
 • Utvikle og drive møteplasser for inkluderende felleskap, i samarbeid med øvrig stab og frivillige
 • Lede og videreutvikle menighetens besøkstjeneste, i samarbeid med menighetens diakoniutvalg, andre frivillige i lokalsamfunnet og kommunens omsorgstjenester 
 • Lede tiltak for å følge opp mennesker i krise og sorg, i samarbeid med prester og andre diakoner og diakonimedarbeidere i prostiet
 • Eventuelle andre oppgaver etter avtale med daglig leder
Kvalifikasjoner
 • Du har formelle kvalifikasjoner i henhold til tjenesteordningen for diakoner. Søkere med annen relevant kompetanse vil kunne bli vurdert.
 • Du identifiserer deg med visjonen "En kirke for alle" 
 • Du behersker norsk muntlig og skriftlig
 • Du har god IKT-forståelse
 • Du er medlem av Den norske kirke og identifiserer deg med Den norske kirkes tros- og verdigrunnlag
 • Erfaring fra menighetsliv er en fordel
Personlige egenskaper
 • Du er glad i mennesker og har gode samarbeidsevner 
 • Du er en relasjonsbygger
 • Du er strukturert, ansvarlig og initiativrik
 • Du har god arbeidskapasitet
 • Du har god muntlig og skriftlig formulerings- og formidlingsevne
 • Personlig egnethet vil bli vektlagt
Vi tilbyr
 • Arbeidsplass på vakre Holmen kirkested
 • Mulighet til å forme din egen arbeidshverdag 
 • Lønn og tiltredelse etter avtale 
 • Gode pensjons- og forsikringsordninger i KLP
 • Bedriftshelsetjeneste og IA-virksomhet

For mer informasjon om stillingen, ta gjerne kontakt med daglig leder i Holmen menighet Frode Nordahl på telefon 473 60 377 eller personalsjef Maud Kari Berntsen på telefon 920 54 272. Ring oss gjerne!

 

Asker kirkelige fellesråd er arbeidsgiver for alle kirkelig ansatte unntatt menighetsprestene. Fellesrådet forvalter og drifter kirkelige bygg, eiendommer og gravplasser i Asker kommune. Kirkens feltarbeid i Asker og menighetsbarnehagene i Asker er også en del av fellesrådets virksomhet. Asker kommune er med sine 95 000 innbyggere Norges åttende største kommune. Asker prosti sammenfaller med Asker kommune, med 10 sokn og 130 kirkelig ansatte. 

Holmen menighet har 11 232 medlemmer. Området Billingstad-Holmen-Nesbru vil de neste årene oppleve en betydelig befolkningsvekst. Holmen menighet ønsker derfor å befeste og utvikle sin rolle som kirke i lokalsamfunnet, og inspirere til nestekjærlighet.

Arbeidsgiver Asker kirkelige fellesråd
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Nesbruveien 55A, 1396 Billingstad
Publisert 2021-03-24
Søknadsfrist 2021-04-12
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Asker kirkelige fellesråd

Asker
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger