Barne- og ungdomsdiakon 100%

Kongsberg kirkelige fellesråd

Kongsberg kirkelige fellesråd søker etter barne- og ungdomsdiakon i 100 % fast stilling. Kongsberg kommune har rundt 27 000 innbyggere fordelt på en bykjerne og bygdene rundt. Fellesrådet består av fem menigheter; Kongsberg og Jondalen, Hedenstad, Efteløt, Komnes og Tuft. De ansatte i fellesrådet er delt i to avdelinger, en i Kongsberg og en i Efteløt. Du vil i hovedsak arbeide for de 4 menighetene i Sandsvær; Hedenstad, Efteløt, Komnes og Tuft. Det vil også være samarbeid med de ansatte i Kongsberg og Jondalen menighet.

Stillingen vil være delt, med 50% innen diakoni og 50% innen trosopplæring. Stillingen er felles for alle fire menighetene, men vi ønsker å prioritere nyskapende arbeid blant barn og unge i Hvittingfoss. Her er det en unik mulighet til å være med på å bygge opp et nytt arbeid!

Alle menighetene har vedtatt lokale planer for både diakoni og trosopplæring. Som barne- og ungdomsdiakon er du del av et faglig team bestående av administrasjonsansatte, sogneprester, kantor og diakon.

 

Arbeidsoppgaver
 • Drive oppsøkende og utadrettet arbeid innen diakoni og trosopplæring utifra plan og vedtak i menighetsrådene
 • Søke samarbeid med kommunale aktører og andre kirkesamfunn
 • Være med på å utvikle og gjennomføre samarbeidsprosjekter som kan komme flere av menighetene til gode
 • Utvikle og følge opp nyskapende diakonalt arbeid blant barn og unge i Hvittingfoss
 • Planlegge, promotere, gjennomføre og videreutvikle trosopplæring for barn og ungdom i alderen 0-18 år
 • Rekruttere og veilede frivillige i samarbeid med staben og menighetsråd     
 • Plan- og økonomiarbeid
Kvalifikasjoner
 • Plan- og økonomiarbeid
 • Kvalifikasjoner og personlige egenskaper
 • Det vises til «Kvalifikasjonskrav og tjenesteordning for diakoner» fastsatt av Kirkemøtet 20.10.2004
 • Evne til selvstendig og målrettet arbeid
 • Evne til å fremme kirkens plass i lokalsamfunnet
 • Erfaring med å bygge nettverk, rekruttere, motivere og lede frivillige
 • Vi søker etter deg som liker å tenke nytt og kreativt om diakoni og trosoppplæring

 

Den tilsatte vil ha kontor på Sandsvær kirkekontor i Efteløt. Vi kan tilby et godt arbeidsmiljø, engasjerte og dyktige medarbeidere i en raus og inkluderende folkekirke. Personlig egnethet vil bli vektlagt. Lønn etter tariffavtale og pensjonsordning i KLP. Søkere må være medlem av Den norske kirke, gyldig politiattest må framvises.


kirken.no/kongsberg 

 

Kontaktinformasjon:

 

Randi Lie Viken
Daglig leder for Sandsvær kirkekontor
Telf: 90 11 63 65
 
Oddvar Etnestad
Kirkeverge
Telf: 97599446
Arbeidsgiver Kongsberg kirkelige fellesråd
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Hasbergsvei 36, 3616 Kongsberg
Publisert 2021-11-10
Søknadsfrist 2021-12-01
Stillingstype Fast, 100%
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Kongsberg kirkelige fellesråd

Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger