Menighetsarbeider/pastor 2, i inntil 100 % stilling

Den Evangelisk Lutherske Frikirke i Norge har ca. 21 500 medlemmer fordelt på 82 menigheter. Risør er en av landets eldste frikirkemenigheter med 308 medlemmer hvorav 129 med stemmerett. De siste årene har vi hatt et gjennomsnittlig gudstjenestebesøk på ca. 50. Menigheten har mange frivillige ressurspersoner som deltar i barnearbeid, arbeid blant innvandrere, grupper, gudstjenestearbeid med mer.

Risør Frikirke har et sterkt ønske om å nå ut til unge familier, lage møteplasser for våre ungdommer og knytte de ulike generasjonene sammen. Dette er grunner til at vi ønsker å ansette en menighetsarbeider eller pastor 2, alt etter søkerens kvalifikasjoner og kompetanse.

 

Arbeidsoppgaver:

•Planlegge og lede menighetens arbeid med å nå ut til unge familier i tettsamarbeid med menighetens ledelse

•Følge opp menighetens ungdommer

•Deltagelse i menighetens gudstjenesteutvikling og øvrigeundervisningsarbeid

 

Kvalifikasjoner og personlige egenskaper:

•Sterkt ønske om å nå ut til nye mennesker med evangeliet

•God organiserings- og gjennomføringsevne

•Gode evner til samhandling og relasjonsbygging

•Kreativ, initiativrik og stabil

•Evne til å arbeide selvstendig og i team

•Erfaring fra menighetsliv

•Vi er åpne for at søker setter sitt preg på innholdet i stillingen basert påegenskaper og utrustning.

 

Vi tilbyr:

•Utfordrende jobb i en varm og omsorgsfull menighet

•Samarbeid med og veiledning av en erfaren og dyktig pastor

•Fleksibel arbeidstid, men kvelds- og helgearbeid må påregnes

•Lønn i henhold til Frikirkens regulativ.

 

Ansatte er forpliktet til å lære og leve etter Guds ord og Frikirkens bekjennelse. Politiattest må fremlegges ved ansettelse. Risør er en av Nordens best bevarte trehusbyer. Vi har en idyllisk kystlinje og en skjærgård godt tilrettelagt for allmennheten. Vi har rike tur- og friluftsmuligheter. Risør er kjent for sine gallerier, dyktige kunsthåndverkere og et rikt kulturliv.

 

Søknad sendes risor@frikirken.no snarest.

Tiltredelse etter avtale.

Spørsmål rettes til pastor Else Birgit Bergem Strand 411 03 960.

 

Den Evangelisk Lutherske Frikirke

Arbeidsgiver Risør Frikirke
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Krags gate 37, 4950 Risør
Publisert 2023-04-20
Søknadsfrist 2023-06-15
Stillingstype inntil 100 % stilling
Antall stillinger 1
Sektor Privat
Søk på stillingen
Risør Frikirke
Kragsgate 37
4950 Risør
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger