Sarpsborg Frikirke søker pastor i 60 – 100 prosent stilling

Sarpsborg Frikirke tilhører Den Evangelisk Lutherske Frikirke. Sarpsborg er en kystkommune med mange gode rekreasjonsmuligheter og et rikt kulturliv, ca. 50 000 innbyggere. Menigheten har ca. 700 medlemmer, hvorav 200 medlemmer med stemmerett. Kirkebygget har en sentral plass i bybildet. Menighetens visjon: «Vi vil være et levende og inkluderende fellesskap som møter mennesker med Kristi kjærlighet».

Pastoren vi søker vil være menighetens daglige leder og ha ansvar for strategiarbeid knyttet til menighetens visjon, med vekt på å gjøre menigheten mer aktuell for gruppen 0 – 40 år.

 

Arbeidsoppgaver:

I tillegg til gudstjenester vil pastoren ha ansvar for konfirmantarbeidet og engasjere seg i menighetens øvrige arbeid. Menighetens pastor vil samarbeide tett med kontormedarbeider, eldste- og lederråd og andre ledere i menigheten. Menigheten har også mulighet til å ansette en medarbeider til i en deltidsstilling.

 

Kvalifikasjoner:

Det er en fordel om du har utdannelse og erfaring innen følgende områder: Teologi, Ledelse, Ungdomsarbeid.

 

Spørsmål til stillingen stilles til lederrådets leder Catrine Greaker tlf. 997 10 072 / catrine.greaker@gmail.com

 

Søknad med CV sendes på mail: catrine.greaker@gmail.com

Søknadsfrist: 31. desember 2020.

Tiltredelse 1. april 2021, eller etter avtale.

 

Den Evangelisk Lutherske Frikirke

Arbeidsgiver Frikirken
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Korsgata 4, 1723 Sarpsborg
Publisert 2020-11-17
Søknadsfrist 2020-12-31
Stillingstype Fast 60%-100%
Antall stillinger 1
Sektor Privat
Søk på stillingen
Frikirken

Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger