Familie- og ungdomsleder

Hvem er vi?

Greåker frikirke er en menighet tilhørende Den evangelisk lutherske frikirke (DELF), sentralt beliggende midt mellom Sarpsborg og Fredrikstad, et tettsted med over 110 000 innbyggere. Greåker frikirke er en familiemenighet for alle generasjoner fra yngst til eldst. DELFs målplan har et spesielt fokus på aldersgruppen 0 til 40.

Hvem er du?

Kvinne eller mann, fortrinnsvis med formalkompetanse innenfor teologi og ledelse, gjerne med studiepoeng relatert til arbeid med barn, ungdom og trosopplæring. Du er en visjonær kristen person fylt av pågangsmot og tro på evangeliets relevans i dagens samfunn. Du må ha god evne til å samarbeide med, og tilpasse deg, ulike mennesker i det frivillige arbeidet i menigheten, og gjennom dette være en motivator og brobygger. Du har god evne til å formidle, arbeide både selvstendig og i team, samt en evne til å «få ting gjort». Personlig egnethet og tidligere ledererfaring vil vektlegges.

Den som ansettes vil:

  • Arbeide tett med frivillige, pastor og kontorsekretær
  • Ha overordnet ansvar for, og være bindeledd mellom, menighetens virkegrener for barn, ungdom, konfirmantarbeidet, unge voksne og småbarnsfamilier
  • Ha tilgang på kontor
  • Det forventes også en viss grad av nærvær og forkynnelse på samlinger i virkegrenene, på familiegudstjenester, samt noe møtevirksomhet i menighetens ulike råd. (Kvelds- og helgearbeid må påregnes)

 

Stillingstittel: Familie- og ungdomsleder

Stillingsstørrelse: 100%

Ansettelsesform: Fast, 6 mnd. prøvetid

Vi tilbyr: Tariff-festet lønn, ansatt-forsikringer og pensjonsordning.

Søknad med CV sendes pr e-post til post@grefri.no innen 22. februar.

Spørsmål om stillingen kan rettes til pastor Ketil Willard på telefon 908 82 636, eller leder av eldsterådet Per-Steinar Krogstad på telefon 901 35 511.

Arbeidsgiver Greåker Frikirke
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Klevaveien 2, 1719 Greåker
Publisert 2021-02-04
Søknadsfrist 2021-03-01
Stillingstype Fast, 100%
Antall stillinger 1
Sektor Privat
Søk på stillingen
Greåker Frikirke
Klevaveien 2
1719 Greåker
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger