Kateket i Langhus og Siggerud menigheter

Liker du å jobbe med ungdom, og skape trygge møteplasser? Være med å gi troen videre til nye generasjoner? Jobbe i en stor og liten menighet med nærhet til Oslo?

Vi søker etter en engasjert kateket som liker å være sammen med ungdom og skape gode fellesskap. Som åpner kirken for alle, og som har blikk for enkeltmennesket. Vi har en ledig fast stilling som kateket i 100 %, kanskje blir det deg? Søknadsfristen er 22. august, med tiltredelse snarest mulig etter 1. september. 

Vil du være med å skape et positivt oppvekstmiljø for barn og undom?

Kateketen i Langhus og Siggerud har hovedansvar for konfirmantopplegget, i nært samarbeid med prestene. Helt siden 2011 har vi månedlig feiret UNGmesse, gudstjeneste for ungdom, med et eget UNGmesseband. Vi har mange flotte ungdommer som på fritiden er ungdomsledere i menigheten, til beste for konfirmantene. Særlig Kick-off, konfirmantkonsert og leir er årlige høydepunkt hvor lederne virkelig er miljøskapere. Vi deltar på solidaritetsaksjonen til Kirkens Nødhjelp, og har akkurat fått på plass et nytt ungdomsstyre.

Du vil også ha et nært faglig samarbeid med kateketer og trosopplæringsmedarbeidere i fellesrådsområdet.

Vi ser etter deg som liker å nå mål i samarbeid med kolleger og frivillige i DNK, organisasjoner og andre som jobber for et positivt oppvekstmiljø for barn og unge. Du ser muligheter til å formidle Guds Ord i en folkekirke med bred kontaktflate i lokalsamfunnet. Du skal formidle kristen tro og verdier med glede og engasjement og bidra til å rekruttere og inspirere frivillige medarbeidere. 

Høres det ut som et fellesskap du vil bli en del av? Da ser vi frem til å høre fra deg!

Vil du vite mer om oss? Se nettsidene våre: https://kirken.no/langhus og https://kirken.no/siggerud. Du finner også begge menigheter på både Facebook og Instagram. Gjennom pandemien har vi laget mange digitale gudstjenester, og hatt konfirmantundervisning på Zoom. Men vi liker aller helst å møte hverandre ansikt til ansikt.

Arbeidsoppgaver

Kateketen leder menighetens undervisningstjeneste med hovedansvar for: 

 • Konfirmantarbeid og ledertrening.
 • Trosopplæringstiltak 13-18 år, deltakende 0-12 år
 • UNGmesse
 • Samarbeid med skoler og barnehager
 • Rekruttering og oppfølging av frivillige
Kvalifikasjoner
 • Master i Kirkelig undervisning
 • 4-årig kateketutdanning
 • Andre med pedagogikk og kristendom i fagkretsen kan søke.
Personlige egenskaper
 • Trives med barn og unge og har erfaring fra kristent barne- og ungdomsarbeid 
 • Jobber selvstendig, målrettet og strukturert 
 • Er kreativ, initiativrik og god til å organisere
 • Samarbeider godt med andre og evner å skape gode relasjoner blant barn/unge/foreldre 
 • Gode kommunikasjonsevner, både skriftlig og muntlig
 • God teknisk forståelse

Personlig egnethet vektlegges 

Vi tilbyr
 • Et hyggelig og kreativt arbeidsfellesskap med staben på menighetskontoret i Langhus kirke. 
 • Lønn etter avtaleverket på kirkelig sektor 
 • Gode forsikrings- og pensjonsordninger med medlemskap i KLP 
 • Mulighet til å arbeide i aktive menigheter med stort engasjement for barne- og ungdomsarbeid. 
 • Motiverte menighetsråd og trofaste frivillige som tar deg godt i mot. 
 • Fleksibilitet til å bruke sine sterkeste sider i stillingen  

Den som tilsettes må:

 • Være medlem i Den norske kirke.
 • Levere tilfredsstillende politiattest (barneomsorgsattest) ved ansettelse
 • Påregne kvelds- og helgearbeid
 • Ha førerkort og disponere egen bil


Elektronisk søknad på webcruiter her.

Kontaktpersoner:
Hanne Børresen - menighetsforvalter 982 41 142
Per Øyvind Skrede - assisterende kirkeverge 901 37 732


Nordre Follo kirkelige fellesrådsområde ligger i Nordre Follo prosti og svarer geografisk til Nordre Follo kommune. Fellesrådsområdet har et samlet folketall på ca. 60.000. Vi har 7 sokn og 9 kirker. Den totale staben består av 55 fellesrådsansatte i 37 årsverk og 9 prester i 9 årsverk (inkludert prost). Fellesrådsområdet er organiserte med administrasjon i Ski nye kirke og en menighetsstab i hver av de fire arbeidskirkene og to staber på gravplassene.

Arbeidsgiver Nordre Follo kirkelige fellesråd
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Langhus
Publisert 2021-07-09
Søknadsfrist 2021-08-22
Stillingstype Fast. 100%.
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Nordre Follo kirkelige fellesråd

Ski
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger