Kirkelig fellesråd i Oslo Kirkelig fellesråd i Oslo (KfiO) er forvaltnings, service- og strategiorgan for de 38 menighetene i hovedstaden. KfiO har ca 270 ansatte. Ansvarsområdet dekker i tillegg eiendomsforvaltning for 65 kirkebygg og byovergripende tjenester til menighetene i Oslo. Driftsbudsjettet er i 2016 på 220 millioner og investeringsbudsjettet på 20 millioner kroner. KfiO har en visjon om at kirken skal være nærværende og tilgjengelig i lokalsamfunnet i Oslo.

Trosopplæringsmedarbeider i Tonsen menighet

Tonsen menighet er en sentrumsnær menighet som ligger i bydelene Bjerke og Nordre Aker. Det er ca 23 000 innbyggere og om lag 12 000 medlemmer av Den norske kirke. Kirken er fra 1961 og er av de tidlige arbeidskirkene med menighetssaler, aktivitetsrom for barne- og ungdomsarbeid og med gode kontorforhold for de ansatte. Det er et allsidig arbeid i menigheten. Stab og menighetsråd utarbeider en virksomhetsplan ”Tro, tjeneste og trivsel i Tonsen ”, som oppdateres årlig. De prioriterte områdene er: arbeid for barn og unge, diakoni, gudstjenester og et variert musikalsk tilbud. Staben består pr i dag av 3 prester, kateket, diakon, organist, daglig leder, menighetssekretær og organist. Samt menighetspedagog med ansvar for ungdom og trosopplæringsmedarbeider med ansvar for barn. Noen av stillingene er deltid. http://tonsenkirke.no/

50% fast stilling

 

Om stillingen

Kirkelig fellesråd i Oslo har ledig fast stilling i 50 % som trosopplæringsmedarbeider tilknyttet Tonsen menighet, med ønske om snarlig tiltredelse.

Trosopplæringsmedarbeideren vil få ansvar for aldersgruppen 0-12 år, under ledelse av kateketen og i samarbeid med en allsidig og engasjert gruppe bestående av ansatte og frivillige.

Arbeidsoppgaver

* Planlegge og gjennomføre tiltak for barn fra 0-12 år, herunder:
- Babysang
- Tween Sing
- Superonsdag 
(Jf. menighetens trosopplæringplan, www. tonsenkirke.no)
* Bidra i familiegudstjenester
* Bidra til rekruttering og samarbeid med frivillige medarbeidere
* Tirsdag og onsdag forutsettes som faste, ukentlige arbeidsdager

 

Kvalifikasjoner

* Relevant høyere utdanning for arbeid med barn og unge, gjerne med kristendom og formidlingsfag 
* Evne og kunnskap til å formidle kristen tro
* Erfaring fra og interesse for arbeid med barn og ungdom
* Det er ønskelig med musikalsk kompetanse 
* Personlig egnethet vil bli vektlagt

Personlige egenskaper

* Åpen, selvstendig og fleksibel
* Engasjement og arbeidsglede
* Evne til å formidle evangeliet for barn
* Evne til ledelse og organisering
* Gode samarbeidsevner
* God kommunikasjon, særlig med barn
* Trives med stort aktivitetsnivå i samspill med andre medarbeidere og frivillige

Særskilte krav

Det er krav om medlemskap i Den norske kirke.
Tilfredsstillende politiattest må fremlegges ved ansettelse, jf kirkelovens § 29.

Lønnsvilkår

Lønn etter avtaleverket for kirkelig sektor.
Gode forsikrings- og pensjonsordninger, medlemskap i KLP.

Søknad sendes

Søknad og cv må registreres elektronisk ved å trykke på knappen "Søk på stilling". Hvis du får feilmelding, kan det skyldes nettleseren. Prøv i så fall å bruke Mozilla Firefox eller nyeste versjon av Internet Explorer. Se www.kirken.no/kfio/ledigestillinger for informasjon om brukere, brukernavn og passord, samt tips til søknadsprosessen.

Vil du dele denne siden?

Bruk denne direktelenken: http://jobb.oslo.kirken.no/recruitment/jobid/445

Arbeidsgiver Kirkelig fellesråd i Oslo
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Oslo
Publisert 2019-08-23
Søknadsfrist 2019-09-08
Stillingstype Fast
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Kirkelig fellesråd i Oslo
Grønlandsleiret 31
190 Oslo
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger